Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Neetud Kongo

(2009)

Kirjeldus

Kongo olukord on plahvatuslik – Kongo rikkusest on saanud tema enda needus. Kongos leidub maailmaturul kõrgelthinnatud mineraale ja malme, mis jõuavad meie kodudesse, arvutitesse, mängudesse ja mobiiltelefonidesse. Kongo on loodusrikkustelt üks maailma rikkamaid riike, kuid kongolased on maailma vaeseimad inimesed. Kongo kriis on lisaks ka poliitiline. 2009. aasta jaanuaris võeti Rwandas vahi alla Ida-Kongo mässuliste liider Laurent Nkunda. Tärkas lootus kodusõja lõppemisest, kuid ka oht selle laienemisest.

„Neetud Kongo“ räägib Kongo kriisi tagamaadest ja küsib, kuidas peaks rahvusvaheline üldsus selles olukorras käituma. Kas Kongo mineraale tuleks boikoteerida? Filmis annab Laurent Nkunda oma viimase avaliku intervjuu. Kongo DV valitsus nõuab „Kisangi lihuniku“ ehk Laurent Nkunda sõjakuritegude eest kohtu alla andmist.

Lisainfo

Pikkus

57 min

Aasta

2009

Autor

Ari Lehikoinen, YLE Soome

Riik

Soome

Subtiitrid

Formaat

Internetist vaadatav

Vanusegrupp

13-16, 16+

Otsing

Sorteeri

Subtiitrid

Vanusegrupp