Mu tütar on terrorist

(2007)

Mis paneb inimest ennast õhku laskma ja läbi selle ka teisi inimesi tapma? Intiimne portreefilm tutvustab vaatajat kahe hilisteismelise tüdrukuga, terroriorganisatsiooni Tamili Tiigrid võitlejatega. Tüdrukud on seitse aastat järjest parimad sõbrannad olnud, külg külje kõrval söönud, elanud, treeninud ja sõdinud. Nad on tüdrukud, kes võivad nädalaid ilma varustuseta džunglis elada. Nad on tüdrukud, kes ei tea täpselt, kui palju inimesi nad lahingus tapnud on. Nad on tüdrukud, kelle viimane ülesanne on siduda endale kõhu ümber Claymore-tüüpi miin ning õhkida end keset rahvast, tappes igaühe 30 meetri raadiuses. Ekraanile ilmuvad surmakartmatute neidude unistused enne õhkimist. Tüdrukud räägivad oma kadunud perekondadest, lapsepõlvemälestustest ning maha jäänud emadest.

Vaata lisaks:

Beate Arnestad, Morten Daae