Menstruatsioon

(2009)

Chhaupadi (menstruatsiooni) sarad on Nepaali kesk- ja kaug-lääne külades tavalised. Oma menstruatsiooniperioodidel peavad naised elama ebahügieenilistes ja ebaturvalistes sarades, riskides oma elu ja tervisega. Inimesed usuvad et naised on menstruatsiooni ajal ebapuhtad ja muudavad mustaks ka kõik selle, mida nad puudutavad. See film on lugu naistest, kes on kannatanud ebaõiglaste traditsioonide ja praktikate tõttu. On edasilükkamatu vajadus tuua muutus nende raskesse ellu.

Vaata lisaks Chhaupadi saradest:

Ramesh Khadka

Nepaal