Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. Materjali saamiseks kirjuta filmid@mondo.org.ee.

Lillede saar

Brasiilia filmilooja Furtado irooniline saaga jutustab tomati elukäigust ühe nisei (Jaapani päritolu brasiillane) aiast kaubamajja ja sealt edasi tarbija kööki ning lõpuks prügimäele nimega Lillede Saar.

Kirjeldus

„See film ei ole fiktsioon. Lillede Saar eksisteerib päriselt. Jumalat ei ole olemas.“ Brasiilia filmilooja Furtado irooniline saaga jutustab tomati elukäigust ühe nisei (Jaapani päritolu brasiillane) aiast kaubamajja ja sealt edasi tarbija kööki ning lõpuks prügimäele nimega Lillede Saar. Film kirjeldab inimloomust, toitumisahelat ja tarbimiskultuuri tänapäeva kapitalistlikus ühiskonnas, rõhutades inimeste heaolu ja inimväärikuse sõltuvust materiaalsetest väärtustest (eelkõige rahast). Sotsialistlikest vaadetest mõjutatud lühifilm selgitab, miks maailmas on palju vaesust ning tõstatab mitmeid selle teemaga seotud eetilisi küsimusi.

Lisainfo

Pikkus

Aasta

Autor

Riik

Subtiitrid

Formaat

Vanusegrupp

,

Sorteeri

Pikkus

Subtiitrid

Vanusegrupp