Lillede saar

(1989) Brasiilia filmilooja Furtado irooniline saaga jutustab tomati elukäigust ühe nisei (Jaapani päritolu brasiillane) aiast kaubamajja ja sealt edasi tarbija kööki ning lõpuks prügimäele nimega Lillede Saar.

„See film ei ole fiktsioon. Lillede Saar eksisteerib päriselt. Jumalat ei ole olemas.“ Brasiilia filmilooja Furtado irooniline saaga jutustab tomati elukäigust ühe nisei (Jaapani päritolu brasiillane) aiast kaubamajja ja sealt edasi tarbija kööki ning lõpuks prügimäele nimega Lillede Saar. Film kirjeldab inimloomust, toitumisahelat ja tarbimiskultuuri tänapäeva kapitalistlikus ühiskonnas, rõhutades inimeste heaolu ja inimväärikuse sõltuvust materiaalsetest väärtustest (eelkõige rahast). Sotsialistlikest vaadetest mõjutatud lühifilm selgitab, miks maailmas on palju vaesust ning tõstatab mitmeid selle teemaga seotud eetilisi küsimusi.

1989

Jorge Furtado