Libeeria raudsed leedid

(2007)

14 aastat kestnud kodusõjast räsitud Libeeria on valmis muutusteks. 16. jaanuaril 2006 vannutati presidendiametisse Ellen Johnson-Sirleaf, esimene naissoost riigipea Aafrikas. Pärast valimisi määras ta teisi silmapaistvaid naisi juhtivatele ametikohtadele, sealhulgas politseiülemaks ja ministriteks. Kas suudab Libeeria esimene naissoost president, kelle selja taga seisavad teised tugevad naised, tuua demokraatiat ja rahu sedavõrd laastatud maale? See film käsitleb üsna keerukaid teemasid, seega oleks hea varuda selle käsitlemiseks vähemalt kaks tundi. Hea oleks valida üks konktreetne teema (sooline võrdõiguslikkus, välisvõla kustutamine, arengukoostöö, konfliktijärgne ülesehitus vmt.), mida süvitsi analüüsida, et töö kvaliteet ja kvantiteet tasakaalu jääks.

Daniel Junge, Siatta Scott Johnson

Libeeria