Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. Materjali saamiseks kirjuta filmid@mondo.org.ee.

Koolitades maailma

Film viib kaasaegse Tiibeti kultuuri kantsi Ladakhi. Tiibeti kultuur on iidne ning budistlikud mungad on aastasadu tegelenud mõttekunstiga. Nüüd on aga hariduse mõiste monopoliseerinud läänelik kooliharidus. Esivanemate kogemustest õppimist ei peeta millekski ning arvatakse, et targaks saab klassiruumis istudes. Ka inimesed ise on hakanud võrdustama kooli ja haridust, kooliharidust ja edukust.

„Koolitades maailma“ uurib kaasaegse lääneliku kooli rolli ühiskonna ja inimeste kujunemisel. On selge, et filmitejaitel on oma kindel seisukoht, millega ei pea nõustuma, kuid kindlasti paneb see kaasa mõtlema ning „kastist“ välja kiikama.

,