Koolitades maailma

(2012) „Koolitades maailma“ uurib kaasaegse lääneliku kooli rolli ühiskonna ja inimeste kujunemisel.

Film viib kaasaegse Tiibeti kultuuri kantsi Ladakhi. Tiibeti kultuur on iidne ning budistlikud mungad on aastasadu tegelenud mõttekunstiga. Nüüd on aga hariduse mõiste monopoliseerinud läänelik kooliharidus. Esivanemate kogemustest õppimist ei peeta millekski ning arvatakse, et targaks saab klassiruumis istudes. Ka inimesed ise on hakanud võrdustama kooli ja haridust, kooliharidust ja edukust.

„Koolitades maailma“ uurib kaasaegse lääneliku kooli rolli ühiskonna ja inimeste kujunemisel. On selge, et filmitegijatel on oma kindel seisukoht, millega ei pea nõustuma, kuid kindlasti paneb see kaasa mõtlema ning „kastist“ välja kiikama.

Carol Black

Ladakhi rahvas