Katastroofi retseptid

(2008)

Katastroofi retseptid on film kliimamuutusest. See on vaimukas film katastroofilisel teemal. Režissöör John Webster’i enda sõnul süüdistame me selles, et planeedil halvasti läheb suuri ettevõtteid ja tehaseid. Me eksime rängalt. Tegelikud süüdlased oleme meie. Sina ja mina! Film jälgib aastat John Websteri ja tema perekonna elus, mil nad püüavad üle minna naftavabale tarbimisele. Igapäevased otsused: asjad, mis tegemata jätame või oleme sunnitud tegema, on katastroofi retseptide koostisained. Naftavaba aasta seab filmis kahtluse alla pere väärtushinnangud, pannes proovile nende tahtejõu ning koguni õnne.

John Webster

Soome