ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Eesti lood: Kahe maailma vahel

(2015) Mida üks inimene tegelikult vajab? Juba aastaid on verise kodusõja eest naaberriiki Jordaaniasse pagenud üle poole miljoni süürialase. Kristi on araabia juurtega Eesti moslem, kes töötab humanitaartöötajana sealses ühes suurimas süürlaste pagulaslaagris.

Tema ülesandeks on koostada raport kohalike õpetajate olukorrast ja vahendada abi. Kodust ning lähedastest ilma jäänud inimeste olukord paneb Kristit mõtlema ja tajuma ka oma elu hapruse ning selle põhiväärtuste üle. Samal ajal kui maailmapäästmine hakkab üle pea kasvama, tiksub elu paralleelses Eesti argipäevas omasoodu edasi. Inimeseks olemine esitab seal hoopis teistsuguseid väljakutseid.

Film on inglise keeles eesti keelsete subtiitritega.

Liis Lepik

Eesti