Eesti küla Ghanas

(2016) Kas Ghana väikeses külas algatatud tegevused saavad hoo sisse ja pakuvad kohalikele inimestele märkimisväärset elatusallikat, sõltub nii abistajate püsivusest kui ka külarahva sammudest ettevõtlikkuse teel.

„Oleme liiga vaesed, et kedagi teist aidata,“ väidetakse sageli ettekäändena abi andmisest keeldumiseks. Avatud silmade ja südamega maailmas ringi vaadates võime näha, et aitamiseks pole tarvis alati raskeid kullakange, piisab ka tagasihoidlikumast panusest, väärt nõuannetest ning headest kontaktidest.

Eesti aktivistid, ärinaised ja vabatahtlikud otsustasid toetada üht küla Põhja-Ghanas, pannes kokku kohalike inimeste käsitööoskused, eestlaste ettevõtlikkuse ning Lääne turu – nii selgus, et Ghana külanaiste punutud korvid lähevad kaubaks Eestis, Aafrika savannides kasvava sheapuu pähklist toodetud või – sheavõi, mida nimetatakse ka Aafrika naiste kullaks, leiab aga ostjaid USAs.

Kas Ghana väikeses külas algatatud tegevused saavad hoo sisse ja pakuvad kohalikele inimestele märkimisväärset elatusallikat, sõltub nii abistajate püsivusest kui ka külarahva sammudest ettevõtlikkuse teel.

Film on eesti keeles, inglise keelsete subtiitritega.

Autor: Meelis Süld, režissöör: Kalle Käesel.

Eesti

13-16, 16+