Projekti “Media4Development” fotonäitus “Väärikas elu kõigile”

laura toomlaid winnerAastatuhande arengueesmärgid muutsid maailma – vaesust on vähendatud poole võrra, 90% vaesemate riikide lastel on ligipääs algharidusele ning tüdrukute ja poiste vahelised hariduserinevused on kahanenud. Suuri edasiminekuid on toimunud malaaria- ja tuberkuloosivastases võitluses ning kahekümne aasta jooksul on pea poole võrra suudetud vähendada väikelaste suremust. Lisaks sellele on meil õnnestunud poole võrra vähendada inimeste hulka, kellel puudub ligipääs heale joogiveele. Aga meil on veel palju jäänud teha.

Foto- ja artiklikonkurss “Väärikas elu kõigile” andis fotograafidele ja ajakirjanikele võimaluse avardada inimeste maailmapilti, rääkida arengukoostöö teemadest ning näidata neid edusamme, mida maailm on viimaste aastakümnete jooksul saavutanud. Konkursid parimad fotod on koondatud samanimelisesse näitusesse.

Näitust illustreerib konkursi võidufoto, Laura Toomlaidi pilt Ghana tüdrukust nukuga. Laura kirjeldab fotot nii: “Lastekodus, kus töötasin, oli mitmekümne tüdruku vahel jagada vaid üksikud nukud. Kui keegi tüdrukutest nuku enda kätte sai, siis tõi ta selle üldjuhul vabatahtlike ruumi hoiule vältimaks, et keegi teine sellega mängida ei saaks. Esimestel päevadel istuski see nukk meie toa nurgas nukrutsedes ja aegajalt sattudes vaid meie endi näppude vahele. Kuid pärast nädalat paguluses olnuna tõime nuku tagasi rahva sekka ning pildistasime ka üles tüdrukute esimesed emotsioonid nuku kättevõtmisel.”

A3 suuruses kapad, riputuskonksuga. Kokku 15 tk.