Inimkaubanduse teemalised tunnikavad

III kooliastmele mõeldud ühiskonnaõpetuse tunnikava “Inimkaubanduse ilmingud ühiskonnas” selgitab õpilastele inimkaubanduse olemust ja tunnuseid, aitab ära tunda riskifaktoreid inimkaubanduse ohvriks sattumisel ning annab juhiseid kuidas käituda, kui inimkaubanduse tunnustega olukorraga kokku puututakse.

Ühiskonnaõpetuse tunnikava “Inimkaubanduse liigid ja põhjused” on mõeldud III kooliastme ja gümnaasiumiõpilastele. Grupitöö ja juhtumianalüüside kaudu omandavad õpilased teadmised inimkaubanduse põhjuste ja liikide kohta, õpivad tundma inimkaubandusele viitavaid tunnuseid ning teavad, kuhu on võimalik abi saamiseks pöörduda, kui inimkaubanduse olukorraga kokku puutututakse.

Mondo Rändekooli inimkaubanduse teemaline peatükk sisaldab järgmisi materjale:

• Sirle Blumbergi koostatud selgitav video (15 min)
  • 3 animatsiooni teemadel: “Seksuaalne ekspluateerimine”, “Tööalane ekspluateerimine” ja “Kuritegevusele sundimine”
  • Inimkaubanduse põhiteemasid kattev lugemismaterjal.

Materjalid on loodud Euroopa Liidu ja Siseministeeriumi kaasrahastatud Sisejulgeolekufondi (ISF) projekti “Koostöövõime arendamine inimkaubanduse ohvrite tuvastamiseks ja abistamiseks Eestis” raames.

Tagasi