Raamatukogu

Mondo maailmaharidus- ja koolituskeskuses tegutseb raamatukogu, kust kõigil huvilistel on võimalik laenutada raamatuid maailmaharidusega seonduvatel teemadel. Valikus on nii teatmeteoseid kui ka näiteks Aafrika autorite ilukirjandust.

Raamatukogu on avatud Mondo kontori avamisaegadel ehk E-R kell 10-17. Riigipühadel ja puhkuseperioodil oleme suletud. Raamatuid saab laenutada kuuks ajaks ja tasuta. Laenutades tuleb täita laenutuskaart, millele märkida oma nimi ja telefoninumber.

Meilt võid leida raamatuid teemadel Aafrika, arengukoostöö, humanitaarabi, inimõigused, islam, pagulased, vastutustundlik ettevõtlus, jätkusuutlik areng, õiglane kaubandus, tarbimine ja globaliseerumine.

Lisainfo 677 5445 ja maailmaharidus@mondo.org.ee

Soovitatud raamatud

Rob Hopkins: “From What Is to What If: Unleashing the Power of Imagination to Create the Future We Want”

Raamat rõhutab, et kujutlusvõime elavdamine on võtmetähtsusega, et luua paremat, õiglasemat ja jätkusuutlikumat maailma.

Stefan Rahmstorf ja Hans Joachim Schellnhuber: “Kliimamuutus: Diagnoos, prognoos, teraapia”

Autorid selgitavad kliimamuutuse teaduslikku tausta, hindavad võimalikke tulevikustsenaariume ja pakuvad lahendusi, kuidas globaalse soojenemise mõjusid leevendada ja kohaneda muutuva maailmaga.

Peter Kalmus: “Being the Change: Live Well and Spark a Climate Revolution”

Autor ühendab teadlase pilgu ja isikliku elu valikud, näidates, kuidas väikeste sammude kaudu – näiteks läbi selle, et olla vähem fossiilkütustest sõltuv – saab igaüks kaasa aidata kliimakriisi lahendamisele ning inspireerida teisi kestlikumale eluviisile.

Heidi A. Roop: “The Climate Action Handbook: A Visual Guide to 100 Climate Solutions for Everyone”

Tegemist on praktilise ja visuaalselt kaasahaarava teejuhtiga, mis toob lugejani sada erinevat lahendust, kuidas igaüks saab igapäevaselt panustada kliimakriisi leevendamisse.

Erik Olin Wright: “How to Be an Anticapitalist in the 21st Century”

Autor esitab ülevaate alternatiividest kapitalismile, pakkudes lugejale teoreetilisi ja praktilisi tööriistu õiglasema ja võrdsema ühiskonna poole liikumiseks.

Ira J. Allen: “Panic Now? Tools for Humanizing”

Autor kutsub lugejat mõtlema kriise ja paanikat võimendava kultuuri üle ning pakub filosoofilisi ja praktilisi tööriistu, kuidas säilitada inimlikkust keerulistes ja pingelistes olukordades.

Shalanda H. Baker: “Revolutionary Power: An Activist’s Guide to the Energy Transition”

Autor näitab, kuidas energiapoliitikat ja taastuvenergia arengut saab suunata nii, et see vähendaks ebavõrdsust ja looks õiglasema ühiskonna.

Omkari L. Williams: “Microactivism: How You Can Make a Difference in the World (Without a Bullhorn)”

Raamat annab praktilisi nõuandeid, kuidas väikesed igapäevased tegevused võivad aidata kaasa suurematele ühiskondlikele muutustele.

Raamatud on soetatud MTÜ Mondo projektist “Maailmahariduse õpiringid”, mida kaasrahastab Euroopa Liit.

Vanessa Andreotti: “Hospicing Modernity”

Vanessa Andreotti on Kanada päritolu haridusteadlane ja akadeemik, kelle töö keskendub maailmaharidusele, sotsiaalsele õiglusele ja globaalsetele suhetele hariduse valdkonnas. Raamatus käsitleb ta kriitiliselt kaasaegse ühiskonna ja modernsuse mõisteid.

Robin Wall Kimmerer: “Braiding Sweetgrass: Indigenous Wisdom, Scientific Knowledge and the Teachings of Plants”

Raamat ühendab põlisrahvaste tarkuse, teadusliku teadmuse ja õppimise taimedest, uurides looduse ja inimese vahelist suhet ning rõhutades põlisrahvaste teadmiste olulisust keskkonnakaitse ja jätkusuutlikkuse kontekstis.

Hans Rosling: “Faktitäius”

Hans Roslingu mõtlemapanev raamat seab kahtluse alla levinud väärarusaamad maailma olukorrast, tuues esile andmetel põhinevad teadmised üleilmsest arengust ja tehtud edusammudest.

Jason Hickel: “How Degrowth Will Save the World”

Raamat annab hea ülevaate tasaarengust ning pakub seeläbi alternatiivse majadusmudeli kapitalismile. Lisatud on ka ajalooline perspektiiv, mis aitab tervikut paremini mõista.

Bayo Akomolafe: “These Wilds Beyond Our Fences”

Bayo Akomolafe on Nigeeria päritolu filosoof ja kirjanik, kes rõhutab, et meie senine lähenemine loodusele on olnud domineeriv, kontrolliv ja hierarhiline ning viinud keskkonna hävitamiseni ja ökoloogiliste kriisideni. Ta propageerib avatumat suhtumist, kus inimene ei näe ennast looduse peremehena, vaid osana suuremast ja sõltuvussuhetes maailmast.

Mike Berners-Lee: “There is No Planet B”

Raamat tutvustab kliimamuutuseid arusaadaval, praktilisel, aga veelgi olulisemalt – meelelahutuslikul viisil. Selline lähenemine aitab meil süübida teemadesse lihtsamalt ning avab uusi uksi tundmatusse ja juba tuntud maailma.

Chris Cleave: “Little Bee”

Romaan räägib liigutava ja sügavalt mõtlemapaneva loo noorest Nigeeria tüdrukust Little Beest ja Briti naisest Sarahist, kelle elud põimuvad traagiliste sündmuste järel. Lugu käsitleb identiteeti, empaatiat ja kultuuridevahelisi konflikte, pakkudes samas lootust ja inimlikkust üleilmsete väljakutsete keskel.

Raamatud on soetatud MTÜ Mondo projektist „Maailmaharidus lasteaiast gümnaasiumini; Eesti panus kestliku arengu eesmärkidesse”, mida toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Maailmakool
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.