SOOVITATUD MATERJALID
Maailmapäevade jaoks saab raha taotleda 20. jaanuarini
09.01.25
Millised maailmapäevad toimuvad sel õppeaastal sinu koolis, lasteaias või noortekeskuses? Sel õppeaastal kutsume maailmapäevade raames rõhku panema koostööle ning planeedi kestlikkuse teemale. Taotle oma maailmapäevade jaoks ka rahastust – seda saab teha 20. jaanuarini Maailmakooli veebis. Maailmapäevade fookuses olev koostöö ei ole ainult oskus, vaid põhimõtteline lähenemine probleemide lahendamisel – eriti oluline on see “nurjatute […]
Mis on maailmaharidus?
Maailmaharidus jagab teadmisi sellest, kuidas globaalprobleemid mõjutavad üksikisiku, kogukonna ja ühiskonna igapäevaelu ning kuidas igaüks meist saab mõjutada maailma. Maailmaharidus on meie mõistes nii maailmakodaniku-, rahu-, inimõiguste-, keskkonna- kui ka kestliku arengu haridus. Maailmaharidus on rakendatav lasteaiast gümnaasiumini ja ka mitteformaalhariduses ning seda saab koolis hästi lõimida erinevate õppeainetega.
Maailmaharidust illustreerib hästi näiteks see noorte loodud video, mille autorid on Karis Kivi ja Pilleliis Leemet Saaremaa Gümnaasiumist, kes kommenteerisid oma tööd nii: “Meie sõnum kõige lihtsamas võtmes on see, et me ise tekitame kliimakriisi ja keskkonnaprobleeme oma iseka käitumisega. See jääb igaühele meist endale südametunnistusele, millise jälje me maailmale jätame.”
300+ HARIDUSTÖÖTAJAT AASTAS
Pakume koolitusi aastast 2010
250+ HARIDUSASUTUST
Teeme koostööd koolide, lasteaedade, noortekeskuste ja muuseumitega
400+ ÕPPEMATERJALI
Arendame pidevalt välja uusi maailmahariduslikke õppematerjale