Jõuluvana töötuba

(2004)

Jõuluvana töötuba on dokumentaalfilm, mis viib vaataja Hiina mänguasjatehaste hirmuäratavasse tõelisusse. Odava tööjõu otsingul on järjest rohkem ettevõtteid tegutsemas Hiinas. Tänapäeval valmistatakse üle 75% meie mänguasjadest Hiinas. Mänguasjatööstus mõjub hävitavalt keskkonnale ning kohtleb töölisi pikkade tööpäevade, madalate palkade ja ohtliku töökeskkonnaga. Neid, kes üritavad protestida või luua ametiühinguid, ähvardab vangistus. Rootsi sisseostjad süüdistavad Hiina tarnijaid halbade tingimuste loomises, kuid samal ajal tõdevad, et järjest tihedam konkurents ei võimalda neil olukorda muuta. Keda meie usume? Mida saad Sina teha, et mänguasjade kaubandus oleks õiglasem ja inimlikum?

Film on inglisekeelsena vaadatav ka internetist:

Lotta Eklund

Rootsi, Tai, Hiina