Mondo Arengupoliitika Teataja 3/2015: Kliimamuutused ja arengukoostöö

Arengupoliitika superaasta hakkab jõudma lõpule, aga ees on veel üks sündmus, mille mõju on ajaliselt kõige pikem ja ülesanded kõige suuremad. 30. novembrist 11. detsembrini tulevad maailma liidrid kokku Pariisi kliimakonverentsile (COP21) otsustama, kuidas peatada inimtekkeline kliima soojenemine.

Kliimakõneluste teema pole ainult keskkonna jätkusuutlikkus, vaid ka globaalne õiglus. Arengumaad on kõige vähem süüdi kliima- muutustes, aga peavad kannatama nende mõjude all kõige rohkem. Vaestel riikidel on ka teistest väiksemad võimalused kohaneda ning olla kaitstud kliimamuutustega kaasnevate negatiivsete mõjude eest. Juba praegu nõrgestavad põuad ja harimiskõlbliku maa vähenemine toiduturvalisust kummalgi pool maakera, kasvatades konfliktide võimalust ja tekitades kliimapagulust.

Värskelt ilmunud Mondo Arengupoliitika Teatajas kirjutavad Signe Aaskivi, Peep Mardiste, Kerli Kirsimaa ja paljud teised sellest, kuidas kliimamuutused ja arengukoostöö omavahel seostuvad. Tutvustame ka kliimamuutuste mõjusid erinevates maailma paikades ning küsime viis küsimust keskkonnaminister Marko Pomerantsilt. Loe teatajat siit.

Tagasi