Juhendmaterjal "Õiglase kaubanduse teemaline kakaotöötuba"

Kakaotöötuba keskendub õiglase kaubanduse põhimõtete tutvustamisele läbi praktilise ja interaktiivse lähenemise. Osalejad saavad teada, kuidas kakaod kasvatatakse ja šokolaadivalmistamise protsessis töödeldakse, ning millised on kakaokasvatajate töötingimused globaalse lõuna riikides. Töötoa käigus jagunevad osalejad gruppidesse ning läbivad erinevad tegevused, sealhulgas tarneahela mängu, lühiviktoriini ja rollimängu, et mõista kakaotootmise ja kaubanduse eetilisi aspekte. Töötuba kestab kokku 75-90 minutit, andes osalejatele võimaluse arutada ja analüüsida globaalse kaubanduse mõju sotsiaalsele ja majanduslikule ebavõrdsusele.

Vanuseaste: III kooliaste / gümnaasium
Osalejate arv: 15-36
Tunni pikkus: kokku: 75-90 minutit (tarneahela mäng: 20-25 minutit; lühiviktoriin: 5-10 minutit; rollimäng ja õiglase kaubanduse esitlus: 50-60 minutit)

Ainelõiming:

• III kooliaste: ühiskonnaõpetus, 9. klass (ärisektori toimimine)
  • Gümnaasium: geograafia III (loodusvarade majandamine ja keskkonnaprobleemid); ühiskonnaõpetus I ja II (majanduse toimimine); valikained majandusõpetus ja “Globaliseeruv maailm”

Materjalid:

Juhendmaterjal