Kliimamuutuste teemalised e-külalistunnid

Maailmakool ja Tagasi Kooli on kokku pannud kümnest videost koosneva e-külalistundide seeria, mis aitab noortel kliimamuutuste valdkonda paremini mõista. Külalistunnid ilmuvad 2021. a detsembrist 2022. a aprillini ning jäävad järelvaadatavaks nii Maailmakoolis kui ka Tagasi Kooli Youtube’i kanalil.

Kõigi külalistundide juurde on loodud ka õpetajat toetavad tunnikavad ja töölehed õpilastele.

Timo Palo «Miks kliima muutub ja kui suurt rolli mängib selles inimene?»

Madis Vasser «Kliima muutub, aga meie?»

Maris Pedaja  «Kes on kliimamuutustes süüdi ning miks peab 21. sajandi majandus meenutama sõõrikut?«

Igor Miilvee «Keskkonnaränne — kelle probleem?»

Piret Väinsalu «Kliimamuutused ja Eesti — miks ka meil on kiire ja mida saame teha?»

Aire Rihe «Finants- ja ettevõtlussektori roll rohepöördes- kuidas see mind mõjutab?«

Ivo Krustok «Kuidas sünnib keskkonnapoliitika ja miks seda vaja on?»

Mihkel Kangur «Kuidas mina saan lahendada kliimamuutuste nurjatut probleemi?»

Kertu Birgit Anton «Mis on keskkonnaaktivism ja mis kasu sellest on?»

Karola Kivilo «Miks tekib ökoärevus ja kuidas sellega toime tulla?»

Kliimamuutuste teemaline külalistundide sari valmis Tagasi Kooli ja MTÜ Mondo koostöös projektist 1Planet4All. Projekti kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Sisu eest vastutab MTÜ Mondo ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.