E-külalistund. Timo Palo "Miks kliima muutub ja kui suurt rolli mängib selles inimene?"

Täna pole ilmselt kellelgi põhjust kahelda, et kliima planeedil Maa muutub. Tegelikult on see muutunud kogu Maa ligikaudu 4,5 miljardi aastase ajaloo jooksul ja teeb seda tulevikuski. Heidame korraks pilgu ajalukku ja vaatame, mis on seda põhjustanud, ning tuleme siis tagasi tänasesse päeva, kus räägime inimtekkelisest kliimasoojenemisest. Kuidas me teame, et selline asi on üldse olemas? Mille poolest erineb tänane soojenemine varasematest looduslikest muutustest?

Timo Palo loeng selgitab, milles seisneb kliimamuutus, millised on peamised looduslikud kliimatekketegurid ja kui suur roll on inimtekkelisel komponendil.

E-külalistunni juurde on koostatud tunnikava ja õpilase tööleht.

Tunnikava ja tööleht

Kliimamuutuste teemaline külalistundide sari valmis Tagasi Kooli ja MTÜ Mondo koostöös projektist 1Planet4All. Projekti kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Sisu eest vastutab MTÜ Mondo ja see ei pruugi kajastada Euroopa Liidu ametlikke seisukohti.