RändEST infograafikud

RändEST infograafikute komplekt on lisandus Rändekooli veebikursusele.

Materjalis on infograafikutena esitatud 14 olulist rändega seotud alateemat. Infograafikud on osa Mondo Rändekooli veebikursusest mis hõlmab lisaks ka rändeteemalisi videoloenguid ja põhjalikumaid taustatekste.  Materjali rändeteemalised peatükid on loonud rändeekspert Mari-Liis Jakobson ning muusika ja rände teemalise osa autor on levimuusika ajaloo ekspert Risto Lehiste. Infograafikud on kujundanud kunstnik Siiri Taimla (Joonmeedia).

Infograafikud sobivad hästi rände temaatika käsitlemiseks klassiruumis. Soovitame lisaks illustratsioonidele tutvuda ka Rändekooli lehel leiduvate videote ja taustatekstidega ning kasutada kõiki materjale üksteist täiendavate osadena. Näiteks saavad õpilased enne või pärast video vaatamist gruppides tutvuda erinevate infograafikutega ning arutleda nendega seonduvate küsimuste üle. Näidistunnikavad ning aruteluküsimused, mida on võimalik rakendada ka koos infograafikutega, on samuti leitavad Mondo rändekooli veebilehelt.

Infograafikud PDF formaadis (eesti keeles)

Infographics in PDF format (in English)

Infograafikud on välja töötatud projekti „Jagatud teekonnad” osana, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon,  ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV). Materjali sisu eest vastutab ainuisikuliselt MTÜ Mondo ja see ei kajasta tingimata rahastajate seisukohti.

Back