Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist osales HeaTeoTöö päeva projektis kokku kümmekond õpilast. Õpilased said koostöös Esna Talu OÜ-ga veeta toreda päeva metsas ning puid istutada. Lisaks õpilastele võttis tööpäevast osa veel ka kooli direktor. Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis on HTT päeva projekti koordinaatoriks õpetaja Kadri Killing.

Mõned arvamused:

Triin – Mulle metsas meeldib. See on hea vaheldus kodus istumisele ja pidevalt sotsiaalmeedias hängimisele. Saab kasulik olla loodusele ja Aafrika lapsi peab ka aitama, sest meil on tegelikult ressursse, mida me kulutame küllaltki uisapäisa. Ja kui see ressurss läheb kuhugi heasse kohta, oleks tegelikult ju hea. Ja kui seda saab jälgida ning mis peamine – see läheb KOOLI!

Julius – Füüsiline töö värskes õhus muidugi meeldib. See on mõlemapoolselt kasulik tegevus. Ma siiralt loodan, et raha ikka jõuab abivajajateni, mitte ei lähe kaotsi mõne organisatsiooni tohututesse administratiivkulutustesse.

Teet ( Esna Talu OÜ juhataja) – Tööd sai tehtud vähem kui lootsime ja seega ka raha sai kogutud vähem. Peamine aur läks vaidlusele kuhu mingi konkreetne puu istutada. Ja muidugi ei olnud lapsed mitte kunagi enne sellise raske tööga kokku puutunud. Arengumaades olevate inimeste aitamisega olen ise kokku puutunud, kuna mu noorem tütar oli Humana kaudu Malawis vabatahtlikuna AIDS-i ennetamas ja järgmisel aastal lõpetab sealsamas keskooli noormees, kelle hariduse eest olen maksnud.

Heidi (klassijuhataja) – Peamine probleem oli planeerimisega. Alguses oli palju, kes ennast kirja panid, aga lõpuks jõudis kohale vaid 10 õpilast + täiskasvanud. Muidu on mõnus tööd teha ja teadmine, et ka sellise väiksese rahaga võib kedagi aidata, on tegelikult hea.
Kokku koguti MTÜ Mondo Tarkusefondi 35€.

Esna-talu-150x100

Pilte

Back