Maailmahariduse nädal Laulasmaa Koolis

20.-24. jaanuaril toimus Laulasmaa Koolis järjekordne maailmahariduse nädal, mille kaudu said õpilased jällegi põgusalt tutvuda võõramaiste kultuuridega. Sel aastal vaadati dokumentaalfilme, osaleti online viktoriinis, tantsiti ning saadi teadmisi juurde kokakunstis.

Laulasmaa kool Maailmahariduse-nädal-Laulasmaal-2014-211x30020. jaanuaril oli „Vaata ja muuda“ filmipäev, mis selgi aastal toimus koostöös portaaliga maailmakool.ee ja „Vaata ja Muuda“ filmiklubiga, kes varustas kooli harivate dokumentaalfilmidega. Noorimad õpilased said väikese ülevaate Indiast, rännates läbi selle suure maa koos õdede Thea ja Chloe´ga filmis „Kui me olime tiigrid“. Sõideti rongiga ja seigeldi teeistandustes kõrgel mägedes. Filmis „Võõras“ aga nähti, millised vintsutused ootavad ees inimest, kes mustalt mandrilt Eestisse elama otsustab asuda ning mida kogeb eestlane, kes valib oma elukohaks Aafrika.

Kogu nädala jooksul oli kooli seintel üleval Valdur ja Piret Maibachi fotonäitus „Värvikas Etioopia“, mis tutvustas õpilastele erinevate hõimude – mursid, hamerid, karod, arboored, konsod  – elukombeid ja tavasid. Sellele muinasjutulisele maale oli pühendatud ka kooli raadio saade, mis läks eetrisse 21. detsembri hommikul. Samal päeval said 5.-9. klass osaleda maailmahariduse viktoriinis, mis toimus kahoot.it keskkonnas. Võistkonnad koosnesid neljast mängijast, kes pidid küsimustele vastama nutiseadmeid kasutades. Mälumäng möödus väga meeleolukalt, maailma eri paiku puudutavas mängus löödi elavalt kaasa.

Laulasmaa kool R.-Proskura-õpetab-käsitlema-lehvikut-300x22522. detsembrilgi oli põnev päev. 1. ja 4. klass said siis osa Hispaania tantsust. Regina Proskura tutvustas õpilastele flamenkot, hispaanlaste pidustusi ja muusikat. Õpilastele näidati, kuidas kasutada flamenkos hiiglasuurt rätikut ning õpetati käsitlema lehvikut. Peale lühikest tantsuõpetust said õpilased koos juhendajaga seda kirglikku tantsu kuumade rütmide saatel ka tantsida.

Laulasmaa kool Seersant-H.-Värton-ja-nooremleitnant-S.-Saar-räägivad-kaitseväest-ja-Afganistaani-missioonist-300x22523. detsembril sai 7.-8. klass võimaluse kohtuda Afgaani rahuvalvajaga. Laulasmaa Koolile tegid visiidi esimesest jalaväepataljonist Paldiskis seersant Hannes Värton, kellele õpilased said esitada afganistaani missiooni puudutavaid küsimusi ning nooremleitnant Simmo Saare, kes tutvustas kaitseväe struktuuri ning selgitas, mida tähendab sõjaliselt kuulumine NATO´sse, ÜRO´sse ja Euroopa Liitu ning miks eesti sõjamehed välismissioonidel käivad.

Laulasmaa kool viktoriin-kahoot.it-keskkonnas-300x22524. detsember kandis aga nime Palestiina päev, sest siis külastas kooli Barbara Lehtna, kes tegi kunstiresidentuuri Orient & Dance Theatre’is. Õpitut jagas ta Laulasmaa Kooli õpilastelegi. 2., 3. ja 5. klassid saidki sel päeval üldise ülevaate Palestiinast, tutvuda selle religiooni ning rahvuslike tantsudega. 9. klassi palestiina tund toimus aga kooli õppeköögis, kus sukelduti palestiina kokakunsti. Valmistat traditsioonilist riisirooga Makloubeh´i, kikerherne pasteeti hummust ning palestiinlaste lemmikut ja rammusat meemaiust. Roogadest said osa ka kooli õpetajad ning 8. klass, kes kogunes laua äärde, et pidada diskussiooni Palestiina teemadel.

Laulasmaa kool V.-ja-M.-Maibachi-fotonaitus-Etioopiast-300x225Selliseks kujuneski selle aasta maailmahariduse nädal. Märkimata ja tänamata ei saa aga jätta Maailmahariduse keskust, kes antud ürituse toimumisele suuresti kaasa aitas. Nädal oli teguderohke ning rikastas õpilasi nii mõnegi uue teadmise võrra.

Back