A Place Without People

(2009, 52 min) Film uurib, kuidas looduskaitsealad tekkisid ning kuidas lääne ühiskonna arusaamine rahvusparkidest ning nende olemusest on muutnud nii Ida-Aafrika maastikku kui ka ühiskonda.

Film räägib sellest, kuidas Tansaania kohalikke elanikke „süüakse välja“ nende endi maailmatuntud looduskaitsealadest. See uurib, kuidas looduskaitsealad tekkisid ning kuidas lääne ühiskonna arusaamine rahvusparkidest ning nende olemusest on muutnud nii Ida-Aafrika maastikku kui ka ühiskonda. Film keskendub inimestele „kes ei peaks seal olema“ mitte ainult selle pärast, et nende hääl ning arvamus võetakse harva kuulda, vaid ka selle pärast, et neisse siiani suhtutakse vaenulikult ning välistatakse koostööd. Samal ajal turismi sektor kasvab ning kulutab piirkondlikke rahvusressursse.

Märge 02.12.2022. Filmi kvaliteet on kehv ja subtiitreid võib olla ebamugav lugeda, aga tegu on sisu poolest väga kvaliteetse filmiga, mis räägib ausalt probleemide integreeritud olemusest ja mitmetahulisusest. Ühtlasi on antud teema (põliselanike rahvuspargist ümberkolimine) taas aktuaalne.