The Last Human

Year: 2022 Length: 71 min
Languages: taani, inuktitut Subtitles: eesti, inglise
Country: Taani, Gröönimaa Author: Ivalo Frank

Life on Earth begins and ends with Greenland. Researcher Minik Rosing’s landmark discovery of the first life contrasts with the melting ice masses in Ivalo Frank’s tribute to her beautiful homeland. Our most basic understanding of the origins of life was recently turned upside down when Greenlandic scientist Minik Rosing discovered the first traces of life on Earth in a small fjord near Isua. His discovery predated all previous traces of life by over 300 million years. Life began in Greenland. But at the same time, its melting ice masses are accelerating day by day, and scientists around the world agree that it could drown our entire civilisation if it is allowed to continue. Director Ivalo Frank’s new film is a tribute to her vast, scenic country, caught between two extremes: the beginning and the end of life on Earth as we know it.

Jäämass sulab Gröönimaal kiiremini kui kunagi varem ning isegi skeptikud on sunnitud tõdema, et probleem on olemas ja sellest mööda vaadata ei ole enam võimalik. Teadlane Minik Rosing on pikka aega uurinud Gröönimaad ning avastanud uskumatuid saladusi, samal ajal kurbusega tõdedes, et see kõik võib peagi kaduda, kui me unustame mõtlematusest selle, mis on meile kõige olulisem siin elus – meie ainuke planeet, mida saame pidada oma koduks.

Grööni režissööri Ivalo Franki film on südamest tulev ood Gröönimaale ja selle tulevikule – noortele inuittidele, kes armastavad oma saart palavalt ega taha leppida sellega, et nende kodust saab kunagi alguse maailma lõpp. 

(Tekst: Mikk Granström)

Filmi näitamise õigused on omandatud projekti „1Planet4All” raames, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Arengukoostöö keskus- ESTDEV. Sisu eest vastutab ainuisikuliselt MTÜ Mondo ja see ei kajasta tingimata Euroopa Liidu seisukohti

Back