Ausad riided

Sotsiaalkampaania ideeks on õiglase kaubanduse moe- ja rõivatööstuse tutvustamine eesti noortele. Soovime tarbijaid innustada otsima alternatiive ebaõiglasele peavoolu moehullusele.

plakat-1-209x300

JAHT ÕIGLASELE MOELE

Fotojaht on lõbus mäng, läbi mille saavad osalejad informatsiooni rõivatööstuse sotsiaalsetest ja keskkonnaprobleemidest ning tutvuvad Tallinna poodidega, mis pakuvad õiglasemat, eetilisemat ning keskkonnasõrbalikumat alternatiivi peavoolu moe- ja rõivatööstusele. Osalejad peavad koostama vihjetele ja
ülesannetele põhineva fotorea. Ülesanded teostatakse erinevates poodides ja asutustes, mis kannavad edasi ausate riiete ideed (nt Ehe Mood, Zuzu, Paavli kaltsukas jt).

Ausate riiete kampaania käigus loodi ka facebooki leht, kuhu koondati huvitavat infot rõivatööstuse probleemide kohta ning kutsuti üles tarbima õiglasemalt ja keskkonnasäästlikumalt. Facebooki lehele koondati asjakohast informatsiooni, postitati huvitavaid pilte, jagati linke ja tehti teemaga seonduvaid filmisoovitusi.

Hoolimata suurest huvist Ausate Riiete idee ja Facebooki lehe vastu, oli fotojahil osalejate arv siiski tagasihoidlik. Üritusele registreeris 7 võistkonda. Osa võttis nendest 5 võistkonda (ehk 10 inimest). Osalejad jäid rahule: „Tegemist oli huvitava ja lõbusa mänguga. Fotojaht viis poodidesse, kuhu varem polnud sattunudki! Kindlasti satume nendesse edaspidi tihedamini.“ , „Eriti huvitav oli poodides lugeda erinevate riietega seonduvate probleemide kohta. Info oli üllatav ja kohati šokeeriv.“ Osalejate vahel loosisime välja palju auhindu kaasa löövatelt poodidelt.

Osalejate vähesus andis aga infot selle kohta, et Eesti noorte seas ei ole vastutustundlik tarbimine ja alternatiivsete poodide külastamine kuigi levinud ja populaarne. Loodame, et fotojaht tõstis selle pisikese osalenud seltskonna (10 inimest) teadlikkust erinevatest sotsiaalsetest ja keskkonnaprobleemidest ning samuti huvi taolise valdkonna vastu ning nad jagavad seda ka sõprade-tuttavatega.

Sotsiaalkampaania raames toimus 24.04 (Moerevolutsioonipäeval) dokfilmiõhtu “Meie ostame, kes maksab?”, millele järgnes arutelu eksperdiga.

Tegijad:

961062_10152149609098063_489688927_n-150x150

Mari ja Marelle: oleme  täiesti erinevatest teaduskondadest täiesti erineva taustaga TTÜ tudengid, keda ühendab huvi sotsiaalse vastutuse, globaalse õigluse ja maailmahariduse vastu. Koos oleme võtnud eesmärgiks viia need ideed ka teiste eesti noorteni.

“Change your thoughts and you change your world” –  Norman Vincent Peale

Назад