RändEST näitus

Kas tead, kuidas on seotud sinu lemmikmuusika ning rändamine? Kas on võimalik, et Iirimaal elab 20 korda vähem iirlasi kui laias maailmas kokku? Millise elukutse peaksid omandama, et erinevad riigid konkureeriksid sinu kui võõrtöölise endale saamise nimel? Millise eksami peab läbima välismaalane, kes soovib saada Eesti kodakondsust? 

Sinu ees on näitus, mis vastab nendele küsimustele ning visualiseerib 14 olulist rändega seotud alateemat. Sukeldu rände põnevasse ja mitmekülgsesse maailma! Saad siit kaasa uusi teadmisi ning võimaluse kujundada oma arvamus nende teadmiste põhjal. 

Näitus on osa Mondo Rändekooli veebikursusest Rändekool, mis hõlmab lisaks ka videoloenguid ja põhjalikumaid taustatekste rändeekspert Mari-Liis Jakobsonilt ning levimuusika ajaloo eksperdilt Risto Lehistelt. Infograafikud on kujundanud kunstnik Siiri Taimla (Joonmeedia).

Näitus koosneb viieteiskümnest A2 suurusest fotokapast, mida saab konksude ja nööri abil seinale riputada.

Näitus on loodud Mondo projektiJagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil.“ raames, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV).

Назад