Näitus "ComEdu: Koomiksid hariduse heaks"

Näitus loodi projekti ComEdu raames Eesti, Läti ja Portugali kunstnike ning noorsootöötajate koostöös selleks, et leida viise, kuidas koomiksite vahendusel rääkida noortega päevakajalistel globaalsetel teemadel. Esindatud on väga lai teemade ring: keskkonnasäästlik eluviis, plastikprügi, koolikiusamine, libauudiste levik, sotsiaalsed probleemid väikeasulates, kultuurišokk, soostereotüübid ja naisaktivistide roll ühiskonna suunamisel. Koomiksikeeles on nende keeruliste teemade sisu võimalik edasi anda palju vahetumal moel, lisades käsitlusse loovust, isikupära ja huumorit.

Projektis osalenud haridus- ja noorsootöötajate abil loodi iga koomiksi juurde ka ülesannete kogumik, millega saad tutvuda siin: maailmakool.ee/comedu.

Näitus koosneb 11 kangale trükitud paneelist mõõtudega 70×110 cm. Paneelid tuleb eksponeerimiseks riputad siinile nööri, tamiili või konksude abil.

See näitus loodi projekti ComEdu: Creating Comics for Education käigus, mida rahastas Euroopa Komisjoni Erasmus+ programm. Näitus peegeldab autorite vaateid ning komisjoni ei saa pidada vastutavaks selles sisalduva teabe võimaliku kasutamise eest.

Назад