Tõrva Dokfest 2014

MTÜ Rabarebased korraldab koostöös Tõrva linnavalitsuse, Põdrala, Helme ja Hummuli vallaga, 10590691_466185143484714_2554741772466342211_n-150x150MTÜ Mondo ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga Tõrva linnas dokumentaalfilmi festivali. Tegemist on Mulgimaal toimuva dokumentaalfilmifestivaliga, mille toimumisaeg on 17.-19. oktoober 2014. Kolme päeva jooksul saab näha erinevaid dokumentaalfilme, millele järgnevad arutelud. Aruteludesse on kaasatud oma-ala spetsialistid, kes vastavalt filmile avavad külastajatega sõbralikus atmosfääris diskussiooni. Toimumise kohaks on Tõrvas asuv kinomaja. Kavas on veel erinevad töötoad, kus saab tegeleda nii teatri kui trummide õppimisega, kui ka šokolaadi tegema. Festivalile on oodatud nii suured kui väikesed, sest filmide hulgas on multikaid kui ka tõsielulisi ja šokeerivaid filme.

Tõrva Dokfest toimus sel 17-19. Oktoober Tõrva kinos Koit. Kolme päeva jooksul vaadati üheksat filmi, millest kolmele järgnesid arutelud lekotritega. Toimus 3 töötuba, kus inimesed said tutvuda visualiseerimise, šokolaadi tegemise ning panna end proovile foorumteatrist! Festivali kõige populaarsem film oli Bengali Detektiivid, mis viib viib vaataja Kolkata allilma ning pakub sekka Bollywoodi koreograafia esteetikast nõretavaid ilunumbreid. 
Pühapäeval toimus Õiglase kaubanduse päev, mille raames jõudis Tõrva kino ette šokotuuri buss, ning päeva jooksul tutvustati õiglase kaubanduse ideed. Festivali külastas 480 inimest ning nende seas oli nii kohalikke kui ka kaugemalt tulnuid. Kõiki külastajaid kostitasime kinomajas sooja tee ja kohvi ning maitsvate küpsistega. Sündmus läks igati korda ning juba järgmisel aastal näeme uuesti!

Rohkem infot Facebookist.

Lisainfo:

Liisa Nurmela

liisa.nurmela@gmail.com

Назад