Trummitöötuba

IMG_0194Pagulaste pott-trummid on valmistatud pagulaste pottidest, mis koguti aastal 2009-2011 erinevatest pagulaslaagritest Aafrikas ja Aasias. Pagulaste vanad potid vahetati uute vastu ning igale kasutatud potile märgiti, kellelt see pärit on ning milline on olnud selle poti varasema kasutaja elukäik. Pottide kogumise korraldas Soome organisatsioon Siffa ry. ning nüüd jätkavad pottidest tehtud trummid oma teavitustööd Eesti lasteaedades ja koolides. Igat trummi saadab infotahvel, kust saab lugeda poti päritolu ning endise omaniku kohta. Trummitöötoa jooksul tutvutakse pagulastemaatikaga elulugude ja trummimängu kaudu. Pagulastrummide eripära on see, et esemetest on tehtud instrumente ja näitus on interaktiivne. Pott-trumme saavad mängida kõik töötubades osalejad, kuulates-lugedes lisaks „muusikainstrumentide“ endiste omanike elulugusid. Trumme on võimalik MTÜ Mondo maailmahariduskeskusest laenutada ning töötoa läbiviimiseks soovitame appi paluda kooli muusikaõpetajaid.