Antsla Gümnaasiumi õpilased panid Afganistani külalise kaerajaani tantsima

Antsla Gümnaasiumis peeti Afganistani päeva, kus õpilased kuulsid Afganistani reisimuljeid, valmistasid kodundusõpetaja Tiina Kallioni juhendamisel Afganistani maiustust baklavaad ning kohtusid Afganistanist pärit külalise Arian Sarwiriga. Päeva lõpetas kontsert, kus mängiti rahvapille, tantsiti rahvatantse ja õpetati ka Afganistani külalisele õpetati kaerajaan selgeks. “Rütmitunnetus oli hea, ainult sammud läksid esialgu segamini,” julgustas uut õpilast tantsurühma juhendaja Ruth Kõivisto.

Samuti toimus heategvuslikku jõululaata ettevalmistav ümarlaud. “Soovime sel aastal toetada jõululaada tuludega oma sõpruskooli Afganistanis, Aq Tapa tüdrukute kooli, ning osta neile kogutud raha eest sportimisvahendeid,” selgitas laada eesmärke üks Afganistani päeva korraldajaid, inglise keele õpetaja Krista Noor.

Antsla Gümnaasium on üks kümnest Eesti koolist, millel on sõpruskool Afganistanis. 722 õpilasega Aq Tapa tütarlaste kool asub Põhja-Afganistanis Kunduzi provintsis.

Kaerajaan

baklava