Saaremaa Ühisgümnaasiumis toimus 20. veebruaril maailmapäev

Maailmapäeva eesmärgiks oli viia õpilased ja õpetajad paremini kurssi arengumaade ja õiglase kaubanduse valupunktidega. Selleks toimusid erinevatele vanuseastmetele erinevad eakohased tegevused.

Saaremaa ühisgümnaasium Foto-3.-Marju-ja-Robbie-Roberts-300x19912.klassi Globaliseeruv maailma valikaines osalevad õpilased valmistasid teatraliseeritud videoklipid odava tööjõu kasutamisest erinevate toodete valmistamisel ja globaalsete probleemide käsitlemisest. 20. veebruaril pandi üles näitus (foto 1) odava tööjõu poolt toodetud toodangust koos toodetele lisatud QR koodidega, mis võimaldavad näitusekülastajatel kohapeal oma nutitelefonide abil teemakohaseid videoklippe vaadata.

Valmis 9 videoklippi

Põhikooliealistele õpilastele toimus kaks interaktiivset loengut:

Saaremaa ühisgümnaasium Foto-2.-Kätlin-Hommik-199x300Kätlin Hommik-Mrabte tutvustas 5.-6. klassi õpilastele islamimaailma Marokos ja Kuveidis. (foto 2) Esitluse käigus riietati ka projektijuht Kuveidist pärit naisteriietesse.

Ghanas kasvanud ja Senegalis elanud Robbie Roberts koos abikaasa Marju Robertsiga tutvustasid 7.-9. klassi õpilastele elu Lääne-Aafrikas. (foto 3) Rääkides lihtsatest elutõdedest sai Aafrika musta maailma igapäevaelu varasemast palju lähedasemaks.

Algklassiõpilastele tutvustati erinevate maade kultuuri läbi slaidiprogrammi ja saadud teadmisi kasutati erinevate rahvuste rahvariiete ja traditsioonide joonistamiseks ja ise meisterdamiseks õpilaste poolt. (foto 4)

Üritust kajastati Saare maakonna ajalehes Saarte Hääl  ja kooli infolehes SÜGPress nr 411.