Ülesanded näituse juurde: "METSik loodus"

Ülesanded näituse juurde: «METSik loodus».

1. Savikujud Zanlerigu õpilastega

Küsi õpilastelt, milliseid metsikuid loomi elab Eestis? Kas meie metsades leidub liike, kes on mujal maailmas haruldased? Kuidas tutvustada meie looduses leiduvaid põnevaid loomi õpilastele, kes elavad teises maailma otsas ja ei ole võib-olla kunagi sellisest loomast kuulnud?

1. Joonista või maali illustreeriv pilt või plakat sinu valitud looma ja tema elukeskkonna kohta.
  2. Koosta video, mis tutvustaks sinu valitud looma.
  3. Tee üksi või klassikaaslastega kujusid Eestis elavatest loomadest. Püüdke valmis kujude ümber käepärastest vahenditest luua installatsioon, mis annaks edasi seda, milline näeb välja meie looduslik keskkond ja loomade elupaik.

2. Tegelased Mukambi kooli aias

Uuri internetist Keenia kohta rohkem infot:

1. Mis loomad on Keenia vapil?
  2. Mida tähistavad Keenia lipu värvid?
  3. Mis kohad kuuluvad Keenias UNESCO maailmapärandi nimekirja?

3. Kull ja kana

1. Leia internetist veel üks Ghana lugu loomadest ja lindudest ning jutusta see oma kaaslastele.
  2. Kas Eestis on olemas sarnane muistend? Millest see räägib?
  3. Mis on Sinu lemmik loomalugu lapsepõlvest, mida jutustaksid õpilastele Ghanast?

4. Koristustalgud Kongo külas

1. Mida lõbusat või tarvilikku teeksid sina kasutatud kilepakenditest?
  2. Millal lõid viimati kaasa talgutel? Mis sind selleks motiveeris?
  3. Kui kaua laguneb kilekott looduses?