Поколение Греты

Год: 2020 Продолжительность: 53 min
Языки: inglise Субтитры: eesti
Страна: Prantsusmaa Автор: Simon Kesller, Johan Boulanger

Фильм рассказывает о молодых женщинах-активистках и их борьбе против изменений климата. Их зовут Ридхима, Хелена, Сикстин, Джейми, Маринель, Лилли, Мелати, Элизабет и Николь.

Nende nimed on Ridhima, Helena, Sixtine, Jamie, Marinel, Lilly, Melati, Elizabeth ja Nicole. Keeniast Ecuadorini, Prantsusmaalt Filipiinideni on nad asunud ambitsioonikasse ristisõtta kliimamuutuste vastu ning poliitilise ja korporatiivse maailma kliimaapaatia vastu. Streikidest kohtuteni, petitsioonidest rahvusvaheliste konverentsideni, teevad nad kõik endast oleneva, et peatada planeedi laastamine ning ehitada uusi ühiskondliku ja poliitilise elu vorme. Kes on need noored naised, kes oma tuleviku nimel võitlevad? Kuidas neist said kliimaaktivistid? Milliseid lootusi nad kannavad?

Filmis põimuvad 9 noore naise portreed, vanuses 12–23, keda vaatamata kultuurilistele erinevustele ühendab üks ühine eesmärk: saavutada lõpuks kliima- ja sotsiaalne õiglus.

Tunnikava

1P4A logod

Filmi näitamise õigused on omandatud projekti „1Planet4All” raames, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Назад