HeaTeoTöö päev

Mis see on? 

HeaTeoTöö päev (HTT) on uus ja haridusinnovaatiline tegevus õpilastele, koolidele, kogukonnale ja ettevõtetele. Noored töötavad ühel päeval kohalikes ettevõtetes, kodus või kogukonnas. Teenitud tasu annetatakse MTÜ Mondo partnerriikidesse abivajajatele.

Eesmärk:  MTÜ Mondol on erinevaid arengukoostööprojekte, millele kogume annetusi. Annetused lähevad otse arengukoostööprojekti partneritele ilma vahendustasudeta.  Annetajad saavad tagasisidet rahade kasutamise kohta. Raha võib koguda ka oma sõpruskooli vajaduste katmiseks.

Tegevused:

Külaline: vabatahtlikud, kes on töötanud arengukoostööprojektides. Vaata lähemalt SIIT

Tööpäev õpilasele? 

Töö tegemise paigad võivad olla väga erinevad, näiteks kauplused, kohvikud, kontorid või hoopis töö kodus, oma kodukandis või naabri juures. Tööpäeva kestus on ca 4 tundi ning tasu saab ettevõte ise määrata (rahvusvaheline kogemus on 7-10 eurot 1 inimese eest).

Kool/klass võib ka ühiselt korraldada heategevusliku sündmuse koolis või kogukonnas, mille tulu suunatakse arengukoostöö projektidesse.

Kuidas panustada arengukoostöösse?

Õpilaste tööga teenitud raha suunatakse MTÜ Mondo partnerriikidesse — Ukraina, Afganistan, Ghana, Keenia, Uganda, Jeemen, Birma. Valida on viie erineva valdkonna vahel , mis õpilastele südamelähedasem.

Miks vajalik?

Õpilasel on võimalus panna ennast töökohtadel proovile ning seeläbi abistada neid, kes ennast ise abistada ei suuda. Ettevõtetel on võimalus tutvustada ennast ja oma tegevusi ning näidata üles eeskuju parema maailma loomisel. Lisaks annab HeaTeoTöö päev ettevõtetele suurepärast võimaluse hooajatööde tegemiseks inimeste leidmisel.

Kuidas osaleda? 

Kui oled ettevõtja või ettevõtte esindaja

  • kirjuta palun  maailmaharidus@mondo.org.ee oma ettevõttest, selle asukohast ning tegevusvaldkonnast;
  • seejärel otsime üheskoos Sinu ettevõttele sobivaima partnerkooli või klassi ning lepime nendega ühiselt kokku HeaTeoTöö päevaks sobiva kuupäeva

Klassi, kooli ja kogukonna esindajatel palume samuti  endast ja oma asukohast kirjutada, et saaksime teid piirkonnas asuva ettevõttega kokku viia.

Назад