Sädemete jõed

Год: 2016 Продолжительность: 51 min
Субтитры: eesti
Страна: Eesti Автор: Märten Vaher

Gruusia pole mitte ainult veini ja kõrgete mägede maa, vaid selle pinnal voolab 25 000 jõge. Vulisev vesi on rikkus, mis on teinud riigist paljude investorite sihtkoha. Kuigi juba praegu tuleb 80 protsenti Gruusia elektrist hüdrojaamadest, siis lähitulevikus on kavas rajada rohkem kui 100 uut jaama. Loe edasi ja tutvu Gruusiat puudutava infograafikuga.
On vähe teada fakt, et viiele hüdrojaama arendusele on oma toeka õla alla pannud ei keegi muu, kui Eesti üks rikkaim ärimees Oleg Ossinovski. Sadadesse miljonitesse eurodesse ulatuvate investeeringute vastu võitleb aususe ja läbipaistvuse eest seisev filmi peategelane, keskkonnaaktivist Dato Chipashvili.

Peategelane majandusharidusega keskkonnaaktivist Dato Tšipašvili külastab filmis Gruusia energiamajanduse võtmeobjekte- ja isikuid eesmärgiga uurida hüdroelektrijaamade ehitamise ja kasutamisega kaasnevaid keskkonnamõjusid. Vaatluse all on riigi suurimad — Aragvi ja Enguri hüdroelektrijaamad ning Dariali hüdroelektrijaama ehitus. Tšipašvili intervjueeritavate seas on endisest jalgpallurist Gruusia energeetikaminister Kakha Kaladze, elektrijaamade juhtivtöötajad, rahvusvahelised investorid (kaasaarvatud Eesti ärimees Horret Verrev) ja kohalikud elanikud. Põhiliste probleemidena käsitletakse kalade läbipääsu puudumist tammidel, varinguohtude tekitamist ja korruptsiooni.

Autor Anna Gavronski, režissöör Märten Vaher.

Назад