Kodanikuühiskond ja projektõpe

Õpetajate meeskond projektõppe spetsiifika üle arutlemas kolme riigi kohtumisel Tallinnas juunis 2016.

Materjal «Kodanikuühiskond ja projektõpe» on keskkooliõpilastele ning nende juhendajatele (õpetajad, noorsootöötajad, karjäärispetsialistid) suunatud õppematerjal, mis tutvustab kodanikuühiskonna ja projektõppe kontseptsioone. Materjal juhendab keskkooliõpilasi kogukonnateemaliste projektide läbiviimisel ning innustab iseseisvat pealehakkamist ja meeskonnatöö planeerimist.

Materjal annab täpse ülevaate, kuidas projekte ellu viia alustades esimestest ideede genereerimisest lõpetades meeskonnatöö ja projekti hindamisega. Samuti tuuakse välja näiteid õpilaste läbiviidud projektidest analüüsides nende erinevaid etappe ja edukust. Materjali lõpuosas on välja toodud projekti eelarve näidis ning erinevad näpunäited, kuidas projekti planeerimist, läbiviimist ja hindamist täpseks ja tõhusaks muuta.
Kes veel, kui mitte sina — noorte initsiatiiv ja panus kodanikuühiskonda.
Erasmus+ projektis osalesid õpetajad ning õpilased Eestist, Tšehhist ning Slovakkiast.