Globaalne vaade: maailmahariduse õppetegevuste kogumik

Siit kogumikust leiate mitmesuguseid materjale, mida kasutada maailmaharidusega tegelemiseks oma klassiruumis. Juhend sisaldab ka üldist teavet maailmahariduse kohta ning nõuandeid, kuidas luua turvaline õpikeskkond väljapakutud õppetegevuste läbiviimiseks, edendada kriitilist mõtlemist ja äratada õpilastes huvi üleilmsete teemade vastu, rakendades selleks ka erinevaid soojendustegevusi.

Pärast sissejuhatust ja maailmahariduse ülevaadet kirjeldatakse 12 tunnikava, mida saab kasutada erinevates õppeainetes ja mis tutvustavad rahvusvahelisi häid praktikaid globaalsete teemade lõimimisel.

Iga tunnikava koosneb sissejuhatusest (õppetegevuse lühikirjeldus, teave õpilaste vanuse ja vajalike vahendite kohta jms), sammsammulistest juhistest, ressurssidest, täiendavatest nõuannetest ja lisadest. Lisad sisaldavad vastavat tegevust toetavaid materjale. Need tasub välja trükkida, kui soovite klassiruumis mingit tegevust läbi viia või nende põhjal oma õppematerjali koostada.

Materjali koostamisel osalesid lisaks Mondole ka partnerorganisatsioonid kolmest riigist:

Anthropolis Egyesület, Ungari, https://anthropolis.hu
Humanitas – Centre for Global Learning and Cooperation, Sloveenia, https://www.humanitas.si
ARPOK, Tšehhi, https://arpok.cz

Saadaval on nii trükimaterjal kui digitaalne versioon.

Globaalne vaade: maailmahariduse õppetegevuste kogumik

Lisad


Materjal on loodud MTÜ Mondo projektist “Maailmahariduse õpiringid (“Global Education Teachers Club”, mida kaasrahastab Euroopa Liit.

Назад
Maailmakool
Обзор конфиденциальности

На этом сайте используются файлы cookie, что позволяет нам обеспечить наилучшее качество обслуживания пользователей. Информация о файлах cookie хранится в вашем браузере и выполняет такие функции, как распознавание вас при возвращении на наш сайт и помощь нашей команде в понимании того, какие разделы сайта вы считаете наиболее интересными и полезными.