Tagurpidi kodus

Год: 2023 Продолжительность: 18 min
Языки: eesti, inglise, vene Субтитры: eesti, inglise, vene
Страна: Eesti Автор: Behnam Bakhtiari

Filmis saavad sõna kaugetest maadest Eestisse elama sattunud noored inimesed, kes püüavad siin uuesti oma kohta leida. Oma lugu jagavad Itaaliast pärit Noemi Maria ning hiljuti Ukrainast Eestisse elama tulnud Maksim, Sofia ja Artem. Tutvume Iraani päritolu Baranaga ja Süüria päritolu Gulistaniga. Lisaks kuuleme, kuidas on läinud Jaapani vahetusõpilasel Mayakol ja Argentiinast Tartusse muusikat õppima tulnud Vaninal. Elu uuel kodumaal on nende kõigi jaoks toonud kaasa väljakutseid ja raskusi, aga enamasti ka palju uusi rõõme.

Aruteluküsimused õpilastele pärast filmi vaatamist:

• Millistel põhjustel peavad inimesed oma kodumaalt lahkuma?
  • Milliseid raskusi või takistusi võivad välismaalased Eestisse elama asudes kogeda?
  • Kuidas sina isiklikult või teie klass saaks Eestisse kolinud inimestele toeks olla?

Film on valminud ÜRO Pagulasameti UNHCR rahastatud Mondo projektist ”Sunnitud rändEST”.