Noorsootöö on oluline

Tänan sind, noorsootöötaja, et oled kohal ning jätkad tööd noortega.

Küsimus, kuidas muuta vägivaldne kultuur rahumeelseks kultuuriks, on olulisem kui kunagi varem. Rahuharidus võib esineda mitmel kujul, alates enda eest hoolitsemisest kuni oskuseni lahendada inimestevahelisi konflikte. Rahuharidus aitab ennetada pingete süvenemist ning hoolitseda enda, oma lähedaste ja planeedi eest. Rahuharidus aitab noortel ja täiskasvanutel inimesena kasvada ning arendada oma arusaamist suhetest ja ühiskonnast.

Loodame, et kursus andis sulle teadmisi, motivatsiooni ja oskusi, et luua jätkusuutlikku rahu iseendas, oma kogukonnas ja planeedil Maa. Pea meeles, et sa ei ole üksi. Rahu loomine on miski, mida teeme ühiselt.

Hindame tööd, mida teed noortega ja noorte heaks. Noored vajavad täiskasvanuid, kellele nad saavad loota ning kes neid toetavad. Isegi ainult üks usaldusväärne täiskasvanu, kes näitab, et ta hoolib, muudab noore inimese elu märkimisväärselt. Noortekeskus võib olla noortele turvaline pelgupaik, kus koos kasvada ja harjutada, kuidas ühiskonnas rahulikult elada. Täname sind tehtud töö eest!

Kui soovid rahuhariduse alal oma teadmisi süvendada ja rohkem oskusi omandada, liitu koolitustega, mida korraldavad Soome Rahuhariduse Instituut, Mondo, ENK ja IBS. Koolituste kohta leiad lisainfot iga organisatsiooni veebilehelt.

enk.ee

www.fundacjaibs.pl