Raamat "Vanasõnad kõrvuti"

Raamat “Wisdom of Words” sündis arutlusest, kuidas pidada kultuuridevahelist dialoogi. Kui põhjamaalane räägib käbist ja kännust, siis lõunamaalane arbuusist ja viinamarjadest. Kontekst on erinev, sisu aga sama. Teaduslikult on vanasõnu määratletud mitmeti, aga kui püüda öelda kõige lühemalt, siis on vanasõnad lihtsalt rahva hulgas tuntud ütlused. Täpsemalt on need tabavalt ja kujundlikult sõnastatud õpetliku sisuga üldistavad üheainsa lausena esitatud mõtteavaldused. See väike raamat tutvustab sarnaseid vanasõnu Eestist, Liibanonist ja Türgist.

Vanasõnade kogumisele aitasid kaasa Narva Pähklimäe Gümnaasium, Viimsi Kool, Tarvastu Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium ja Tallinna 32. Keskkool.

Raamatu sisust on loodud ka näitus, mida on võimalik tellida siit.

Siit saate alla laadida loovad harjutused vanasõnade õppimiseks ja käsitlemiseks.

Trükise tegemist toetas Anna Lindh Foundation.

Tagasi