ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Rohesõdalased: maailma kõige saastunum jõgi

(2017)

Kategooriad: ,

2017, Prantsusmaa, 54 min

Citarumi jõgi Indoneesias oli saastunud, kuid keegi ei osanud hinnata, kui ulatuslikult. Kui grupp teadlasi asus reostuse põhjuseid otsima, avastati nii veeproovides, laste juustes kui riisis mitmeid ohtlikke keemilisi ühendeid. Need pärinesid ligi 500st jõekaldal asuvast tekstiilitehasest, mis ohustasid enam kui 14 miljoni inimese tervist. Paljud nendest tehastest varustavad toormega mitmeid meie igapäevaseid moebrände.

Filmis näidatavad uuringud sundisid Indoneesia valitsust reovee regulatsioone muutma ja riigi president on avalikustanud uue plaani jõe puhastamiseks.

Martin Boudot

Prantsusmaa