Reiviv Iraan

(2016) Pidevalt päevauudistes figureeriv Iraan on koduks samasugustele noortele nagu mujal maailmas, kuid nendest kuuleme vähe. Muusikaline dokfilm “Reiviv Iraan” süüvib Iraani noorte ellu ja uurib, millised on nende väljavaated tulevikule.

Filmi peakangelasteks on kaks noort DJ-d, kes võitlevad selle nimel, et oma muusikat teha ja karjääri edendada. Selleks peavad nad aga enamasti oma tegevust varjama, sest muusika tegemine Iraanis on keerulisem, kui esmapilgul tunduda võib. Riik kontrollib noorte igat liigutust, eesmärkide ellu viimine on keeruline ning vale samm võib osutuda saatuslikuks.

Dokumentaalfilm näitab meile, milliste piirangutega tuleb Iraani noortel igapäevaselt rinda pista ning pakub võrdlusmaterjali ja mõtteainet, millises vabaduses elame meie siin Eestis.

Lisa:

Youtube’s saab vaadata inglise keelset lühidokumentaali Palestiina underground muusika skeenest ja kuidas see mõjutab vastupanu liikumist.

13-16, 16+

Sue Meures