Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Punane lint ümber mu maja

(2001)

See Lõuna-Aafrika Vabariigis tehtud film näitab, kuidas elatakse HIV positiivse perekonnas. Ema Pinki, kes on saanud viiruse vereülekande kaudu, seletab kõikidele, et ta on HIV positiivne, aga ta tütar Ntombi häbeneb. Kirikus õpetatakse, et jumal ravib kõik haigused. Aga peale seitset haiguse-aastat on Pinki ikka veel haige. Ntombi toetab vaikimisi kiriku õpetust, et kõige parem moodus haigusest hoiduda, on hoiduda seksist. „Aga pastoril on ju abikaasa, neil on ju lapsed?“ küsib ema. Hoolimata Ntombi keelamisest käibki Pinki kõikjal ringi, et valehäbita seletada, kuidas HIVist hoiduda, ta jagab kondoome ja ajab teismelised itsitama. Ta üritab inimeste teadlikkust tõsta, et neil ei oleks haiguse suhtes valehäbi.

Portia Rankoane

Lõuna-Aafrika Vabariik