Püha vesi

(2007)

Film räägib veest, selle ümber käivast poliitikast ja vaeste inimeste võitlusest joogivee pärast. Indias protesteerivad talunikud koos tuntud keskkonnakaitsjaga Coca-Cola vastu. Tolle tohutu korporatsiooni tõttu on mitmel pool Indias veetase madalamaks jäänud ning vesi saastunud, kohalikele vajalik vesi tehakse Coca-Colaks ning eksporditakse, jättes elanikud ilma. Samuti räägib film India naistest, kes julgevad protesteerida ning sellest, kuidas Coca-Cola on sunnitud keskkonnareostuse tekitamise eest vastutuse võtma ning tegevuse lõpetama. Filmis esitatakse oluline küsimus: kas vesi on loodusressurss, millega saab kaubelda või inimõigus, mis peaks olema kõikidele tagatud?

Vaata lisaks:

Lotta Eklund