ET EN

Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Nähtamatud käed

(2018) Auhinnatud dokumentaalfilm jõuab kaasaja orjuse süsteemi keskmesse ning nõuab vastuseid, miks maailma suurimad ja jõukamad ettevõtted lapstööjõu kasutamist vaikselt toetavad ega jätkuvalt ei võta midagi ette, et peatada see jõhker praktika.

“Nähtamatud käed” paljastab lapstööjõudu ja inimkaubandust maailma suurimate firmade tooteahelas. Südantlõhestav film näitab 6-aastaseid ja vanemaid lapsi Indias, Hiinas, Indoneesias, Ghanas ja USAs tootmas tooteid, mida kasutame iga päev.

Filmi näol on tegemist ajakirjaniku Shrayisi Tandon esimese katsega režisöörina. Filmis löövad kaasa Nobeli rahupreemia laureaat Kailash Satyarthi, New York Times ajakirjanik ja kahe Pulitzeri preemia laureaat Nicholas Kristof, uuriv ajakirjanik Ben Skinner, aktivist ja kaasaja orjuse ning inimkaubanduse ekspert Siddharth Kara, Columbia Law School õppejõud Mark Barenberg.

Kui soovid enne või pärast filmi vaatamist rohkem teada lapse õigustest, siis soovitame vaadataa videoloengut “Miks me ikka veel räägime lapse õigustest?”

Õiglasest kaubandusest rohkem infot siin: www.fairtrade.ee

Tahad teada veel rohkem ja midagi ette võtta? Vaata siin: www.invisiblehandsmovie.com

Shraysi Tandon

Keel