Mina, mu mustlaspere ja Woody Allen

(2009)

Laura on mustlastüdruk või siis roma. Tema ja ta pere elab Itaalias, kuid kodakondsus on neil hoopis bosnia oma. Erinevalt teistest 19-aastastest romatüdrukutest, ei ole tema elu põhiküsimuseks see, kellega abielluda. Pigem mõjuvad pidevad kosilased ja pere surve talle rusuvalt. Tema elu unistuseks on saada filmirežissööriks ning tema esimene armastus on Woody Allen. Kuid mustlaste elu pole üldse kui seebiseriaal või ooper, sest nagu ajaloos nii ka praguses Euroopas pole nad kusagil tahetud. Stereotüübid, narrimine ja eelarvamused on nende igapäevaks ja seda Laura oma kaameraga filmibki. See on eluline dokfilm noortelt noortele.

Laura Halilovic, Francesca Portalupi

Itaalia