ET EN

Meie ostame, kes maksab?

(2002)

Meie ostame, kes maksab? on dokumentaalfilm lääne ettevõtetest, mis toodavad riideid ja kingi arengumaades. Riideid ja kingi, mida meie siinsamas ostame ja kanname. Film näitab meile probleeme, mis kaasnevad tekstiilitööstuse ja jalanõude valmistamisega: rasked ja ohtlikud töötingimused, madalad palgad, sunnitud ületundide tegemine, lapstööjõud ja keskkonda hävitavad kemikaalid. Mida saab nende probleemide lahendamiseks teha? Filmi tegijad külastavad tehaseid Indias, räägivad tarnijate, tööliste, kodanikeühenduste ja talunikega. Kas lääne ettevõtted võtavad endale vastutuse? H&M’i ja teiste suurte Rootsi ettevõtete juhid püüavad vastata.

Lotta Eklund

Rootsi, India