Mardi Gras: made in China

(2005) Mardi Gras on festival Ameerikas New Orleansis. Muusika, naer, paljad kehad ja pidu läbi öö. Täpselt vastupidine meeleolu valitseb aga Hiina tehases, kus töö käib vaikuses ja ööselt ei magata vaid tehakse ületunde. Neid kahte kohta ühendab üks asi: need on pärlid, mida Hiinas Mardi Grasi karnevalil kasutamiseks toodetakse.

Mardi Gras on üks vulgaarne ja hedonistlik festival Ameerikas New Orleansis. Muusika, naer, paljad kehad ja pidu läbi öö. Täpselt vastupidine meeleolu valitseb aga Hiina tehases, kus töö käib vaikuses ja ööselt ei magata vaid tehakse ületunde. Neid kahte kohta ühendab vaid üks asi: need on pärlid, mida Hiinas Mardi Grasi karnevalil kasutamiseks toodetakse. Kas kapitalism ja tarbijate rõõm saab võimalikuks vaid läbi omaniku ahnuse, vähese info ja madala haridustaseme? Auhinnatud film meie kontrastsest maailmast.

David Redmon

USA, Hiina