Lootust testides

Aasta: 2007 Pikkus: 40 min
Subtiitrid: eesti, inglise
Riik: Lõuna-Aafrika Vabariik Autor: Molly Blank

Apartheidi režiimi lõppemisest on möödunud enam kui kümme aastat ning keskkooli on lõpetamas esimene lend mustanahalisi lapsi, kes alustasid oma kooliteed 1994. aastal kui Nelson Mandelast sai LAVi president. „Testing Hope“ jälgib nelja abituriendi ettevalmistusi lõpueksamiteks, mille tulemused määravad nende väljavaated kõrgema hariduse omandamiseks ja töö leidmiseks. Milline tulevik ootab ees neid noori, kes eksamid edukalt läbivad ja neid, kellel nii hästi ei lähe? Kuidas saavutada oma eesmärgid olukorras, kus väljavaated on piiratud ja elu seab takistusi? Hoolimata sellest, et aeg on edasi läinud, ei ole mustanahaliste laste olukord võrreldes nende valgete eakaaslastega pärast apartheidi lõppemist oluliselt paranenud. Lõpueksamite tulemused peaksid olema kehvadest tingimustest pärit noorte pääsetee vaesusest ja piletiks paremasse tulevikku, kuid tegelikkuses näeme, et erinevus valgete ja mustanahaliste valikuvõimaluste vahel on endiselt mäekõrgune. Filmi ilmumine tekitas LAVis tõsise diskussiooni haridussüsteemi olukorra ning mustanahaliste noorte haridusvõimaluste ja tulevikuväljavaadete üle.

Lisamaterjal:

lootust_testides