Hariduslikel eesmärkidel on filmide laenutamine tasuta. Filmide lingid aeguvad 30 päeva pärast. Soovitame enne linastust filmi vaadata, sest filmide kvaliteet varieerub vastavalt seadmele. Palume, et kasutaksid oma filmiseansi reklaamimisel/välja kuulutamisel/võimalusel ka koha peal meie ja meie sõprade logosid, et saaksime oma toetajatele näidata, et Mondo filmid jõuavad õigete inimesteni õigetel hetkedel. ÕPETAJALE: Kaugõppes filmi vaatamiseks ei pea iga õpilane end maailmakooli kasutajaks registreerima. Piisab sellest, kui õpetaja vormistab filmi tellimuse ja jagab õpilastega linki kinnituskirjast. (Vt lahter "Jagamise link")

Koos, aga eraldi (vene)

(2016)

Kirjeldus

Pikkus: 52minutit

Dokumentaalfilm humanitaarabist ja Ukrainas Luganski rajoonis elavatest inimestest näitab, millega tegelevad erinevate rahvusvaheliste ja kohalike organisatsioonide töötajad ja vabatahtlikud sõjategevusest laastatud piirkonnas. Jälgitakse elanike ning meditsiini- ja hoolekandeasutuste abistamist, abipakkide komplekteerimist ja laialijagamist. Peamiselt intervjuude vormis ajakirjanduslikus dokumentaalfilmis leiab käsitlemist ka siseriiklike ümberasumisraskuste temaatika. Oma seisukohti väljendavad nii evakueerunud perekond kui ka väikese lapsega lahingupiirkonas koju elama jäänud noored vanemad.

Kirjeldus: Ukraina on sõjas. Eesti on sinna juba alates 2014. aastast humanitaarabi viinud, aasta hiljem hakati andma ka arenguabi. Kuidas jõuab abi kohale ja kes selle kaudu leevendust leiavad? Mismoodi elavad inimesed Luganski rajoonis? Kuidas elavad sisepagulased? Autorid Stas Kuznetsov ja Aile Ellmann, režissöör Aile Ellmann. Loe edasi ja tutvu ka Ukrainat tutvustava infograafikuga.

Lisainfo

Aasta

2016

Autor

Aile Ellmann

Formaat

Internetist vaadatav

Subtiitrid

Pikkus

52

Riik

Eesti

Vanusegrupp

13-16, 16+

Otsing

Sorteeri

Subtiitrid

Vanusegrupp