Kibe šokolaad

(2010) Taani uuriv ajakirjanik Miki Mistrati asub varjatud kaameraga teele Aafrikasse, et valede ja salgamise võrgus välja selgitada, miks on šokolaad osale lastest nii kibe.

2001. aastal allkirjastasid maailma suuremad šokolaaditootjad, nende seas Nestlé, Barry Callebaut ja Mars, nn kakaoprotokolli, lubades teha 2008. aastaks kõik mis võimalik lastetöö kaotamiseks kakaosektoris. Ent jutud inimkaubandusest ja laste orjatööst kakaoistandustes on visad vaibuma.

Miki Mistrati

Taani, Elevandiluurannik, Ghana